قابل توجه مخاطبین گرامی
جهت مشاهده متن کامل مقالات و اخبار بر روی عنوان هر پست کلیک نموده و تا بارگزاری کامل صفحه منتظر بمانید 

بهترین مرورگر برای استفاده از سایت فایر فاکس ( موزیلا ) می باشد 
آمار مراجعات
مهمان :  22
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  3
دیروز :  1
کل مشاهده :  8832
تازه ترین مقالات
رابطه بهائیت و حرز شرف شمس

رابطه بهائیت و حرز شرف شمس

اخیراً برخی کانال‌های مجازی مدعی شدند که حرز شرف شمس نشان متعلق به #بابیت و #بهاییت است. لذا در پاسخ به ایشان و کسانی که با این شبهه مواجه شدند گفته می شود
فرخ رو پارسا وزیر بهایی و اولین وزیر زن در عصر پهلوی

فرخ رو پارسا وزیر بهایی و اولین وزیر زن در عصر پهلوی

خانم دکتر پارسا به صحیح و یا به غلط، در بین توده مردم و جامعه روحانیت، متهم به بهائیگری است و شهرت دارد که همسر او در ارتش، یکی از ارکان مهم بهائی‌ها را تشکیل می‌دهد ....
نقض مدعیات سران بهائیت در گفتگو با حجت الاسلام عبدالقادر همایون

نقض مدعیات سران بهائیت در گفتگو با حجت الاسلام عبدالقادر همایون

بررسی گوشه ای از تناقضات پیامبر ساختگی بهائیت در گفتگو با شبکه ولایت
از برجام فرهنگی تا لزوم به رسمیت شناختن بهائیت در سند 2030

از برجام فرهنگی تا لزوم به رسمیت شناختن بهائیت در سند 2030

عضو شورای فرهنگی – اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به سند 2030 خاطر نشان کرد: مواردی در این سند وجود دارد که شدیدا در تضاد و تعارض با اسلام است
دیدگاه رهبران بهائیت پیرامون کریسمس و جشن های مسیحیت

دیدگاه رهبران بهائیت پیرامون کریسمس و جشن های مسیحیت

عبدالبهاء می نویسد : فی‌الحقیقه، نفوسی که در یوم جشن مسرور بودند و از درختی که بنا به آداب و عادات اعصار کهن آذین بسته شده بود، لذّت بردند، اهل خرافات و اوهامند.
یک فنجان چای در خدمت استاد روزبهانی همراه با نقد بهائیت

یک فنجان چای در خدمت استاد روزبهانی همراه با نقد بهائیت

به‎سراغ استاد علیرضا روزبهانی رفتیم و نگاهی گذرا به عوامل شکل‎گیری و خط سیر حرکت این فرقه از آغاز تا به امروز داشتیم که نکات شنیدنی و جذاب بسیاری در آن می‎توان یافت.
نقض حقوق بشر بهائیت از ادعا تا واقعیت

نقض حقوق بشر بهائیت از ادعا تا واقعیت

تعریف جوامع بین الملی از حقوق بشر چیست ؟ و آیا واقعا حق بهائیان در ایران نقض می شود . بررسی این مسأله در متنی کوتاه
بررسی روایت ام هانی در خصوص ولادت امام مهدی در آخرالزمان

بررسی روایت ام هانی در خصوص ولادت امام مهدی در آخرالزمان

بررسی ادعای ولادت مهدی موعود در آخرالزمان ، در روایت ام هانی با تاکید بر نقد ادعای بهائیت . نویسنده : محمد علی فلاح علی آباد ، با مشاوره استاد عزالدین رضا نژاد
دانلود کتاب قصص العلماء مرحوم تنکابنی

دانلود کتاب قصص العلماء مرحوم تنکابنی

قِصَصُ العُلَماء، مشهورترین اثر محمد بن سلیمان تنکابنی به زبان فارسی در شرح حال علماء و دانشمندان شیعه از قرن چهارم تا سیزدهم قمری. در این کتاب شرح حال ۱۵۳ تن از علمای شیعه آمده است
دانلود کتاب حق باقی ( پاسخ به کتاب استدلالیه میرزا نعیم )

دانلود کتاب حق باقی ( پاسخ به کتاب استدلالیه میرزا نعیم )

دانلود کتاب حق باقی پاسخ به کتاب استدلالیه میرزا نعیم بهائی نویسنده : اکبر بیرامی
قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی

جدایی درین از سیاست در بهائیت
1393/07/18 14:00

حکومت دینی یا سیاسی ؟ عدم مداخله در امور سیاسی از ادعا تا واقعیت در بهائیت

حکومت دینی یا سیاسی ؟ عدم مداخله در امور سیاسی  از ادعا تا واقعیت در بهائیت
..........................................................................
به گزارش پایگاه علمی تخصصی حقیقت بهائیت ، هجدهم شهریور ماه 1393 ، شبکه آیین بهائی در برنامه بازتاب به رابطه دین و حکومت پرداخت و در این باره به گفت و گو با یکی دیگر از به ظاهر کارشناسان خود  به نام فرح دوستدار نشست .

دوستدار در این برنامه تأکید کرد که هم دین ، حق ورود به سیاست و حکومت را نداشته و نباید در کار حکومت دخالت کند و هم حکومت حق ورود به امور دینی و دخالت در مسائل دینی مردم را ندارد . 

وی افزود حکومت مسئول زمامداری و دین مسئول تعالی معنوی مردم است و باید اداره جامعه را به انسان ها بسپارد . 
دوستدار در بخش دیگری از گفتار خود ، در یک سخن متناقض عنوان کرد دین یک موجود فاعل نیست بلکه تنها مجموعه ای از آموزه هاست و این انسانها هستند که با عمل به آموزه های دینی به آن موجودیت می دهند . 
وی در دقایقی بعد و آنگاه که سخن از آموزه های بهائی به میان آمد تأکید کرد دین چراغ هدایتی است که باید در همه امور حتی زمامداری و اقتصاد از آن بهره گرفت . 

دوستدار این تناقض در گفته خویش را بی پاسخ گذاشت که چگونه ممکن است دین موجود فاعل نباشد و آنگاه خود زمامداری کند ؟ 

چگونه می شود انسانها به توصیه های سیاسی و اقتصادی دین عمل کنند و حکومتی غیر دینی و سکولار داشته باشند ؟ 

نکته قابل تأمل دیگر در خصوص لزوم عدم مداخله دین در سیاست در حالی از سوی شبکه رسمی بهائیت { که خود را پیروان یک دین الهی ! می دانند } مطرح می گردد که سردمداران و رهبران بهائی در موارد بسیاری در امور سیاسی حاکمان خود دخالت مستقیم و در پاره ای مواقع نقش تأثیر گذار داشته اند . 

آیا طراحی نقشه ترور ناصرالدین شاه و تلاش برای حذف وی از قدرت در ایران توسط پیامبر ساختگی فرقه ضاله بهائیت یک نقشه سیاسی نیست ؟ 

آیا پناهندگی حسینعلی نوری در سفارت روس در زرگنده تهران خود یک حرکت سیاسی قلمداد نمی شود ؟

گروه ترور حسینعلی نوری این پیامبر کذاب در بغداد برای حذف رقبای خود در جانشینی علی محمد شیرازی که به تعبیر عزیه خانم ، خواهر حسینعلی نوری به جلادان خونخوار نامیده شدند چه توجیهی دارد ؟ 

ممکن است خانم فرح دوستدار بفرمایند ، دریافت لقب سر از سوی دولت استعماری بریتانیا به عبدالبهاء رهبر دوم بهائیت به خاطر خوش خدمتی های فراوانی که وی در جنگ بین قوای انگلیسی با اهالی فلسطین داشت غیر از یک تدبیر سیاسی به جهت حفظ و بقا ، چه نامیده می شود ؟

مناسبات شوقی افندی با آمریکا و سران رژیم غاصب إسرائیل ، ماهیت و کارکرد کاملا جاسوسی بیت العدل در جهان ، و حضور ضد انقلابی بهائیان در تحولات بعد از انقلاب اسلامی ایران خصوصا حضور فعال و تشکیلاتی بهائیت در اغتشاشات سال 1388 چگونه از سوی کارشناسان این شبکه ها نادیده گرفته می شود و چنین ادعاهای گزافی را مطرح می کنند ؟ آیا خود را به خواب زده اند و یا مردم را در خواب غفلت انگاشته اند ؟ 

مگر غیر از این است که بهائیت در تدوین مراحل هفتگانه خود تشکیل حکومت جهانی بهائی را در سر می پروراند ؟ آیا تشکیل یک حکومت جهانی با عدم دخالت در حکومت یک تناقض آشکار در بهائیت به شمار نمی آید ؟ 

در پایان لازم است کارشناسان شبکه های بهائی را دعوت نماییم به مطالعه تاریخ خود از منابع معتبر در بهائیت همچون تلخیص تاریخ نبیل زرندی ( مطالع الأنوار ) البته به دور از تعصب و بر پایه علم و عقل،  چرا که کم نیست موارد بسیاری از حرکات سیاسی رهبران بهائی تا آنجا که بر هر صاحب عقل و خردی کاملا روشن گشته شعار عدم مداخله در امور سیاسی ، خود یک تاکتیک سیاسی برای فرار رو به جلو در بهائیت می باشد که از سوی عبدالبهاء مطرح گردید . نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :