قابل توجه مخاطبین گرامی
جهت مشاهده متن کامل مقالات و اخبار بر روی عنوان هر پست کلیک نموده و تا بارگزاری کامل صفحه منتظر بمانید 

بهترین مرورگر برای استفاده از سایت فایر فاکس ( موزیلا ) می باشد 
آمار مراجعات
مهمان :  9
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  1
دیروز :  2
کل مشاهده :  8965
تازه ترین مقالات
نقض مدعیات سران بهائیت در گفتگو با حجت الاسلام عبدالقادر همایون

نقض مدعیات سران بهائیت در گفتگو با حجت الاسلام عبدالقادر همایون

بررسی گوشه ای از تناقضات پیامبر ساختگی بهائیت در گفتگو با شبکه ولایت
از برجام فرهنگی تا لزوم به رسمیت شناختن بهائیت در سند 2030

از برجام فرهنگی تا لزوم به رسمیت شناختن بهائیت در سند 2030

عضو شورای فرهنگی – اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به سند 2030 خاطر نشان کرد: مواردی در این سند وجود دارد که شدیدا در تضاد و تعارض با اسلام است
دیدگاه رهبران بهائیت پیرامون کریسمس و جشن های مسیحیت

دیدگاه رهبران بهائیت پیرامون کریسمس و جشن های مسیحیت

عبدالبهاء می نویسد : فی‌الحقیقه، نفوسی که در یوم جشن مسرور بودند و از درختی که بنا به آداب و عادات اعصار کهن آذین بسته شده بود، لذّت بردند، اهل خرافات و اوهامند.
یک فنجان چای در خدمت استاد روزبهانی همراه با نقد بهائیت

یک فنجان چای در خدمت استاد روزبهانی همراه با نقد بهائیت

به‎سراغ استاد علیرضا روزبهانی رفتیم و نگاهی گذرا به عوامل شکل‎گیری و خط سیر حرکت این فرقه از آغاز تا به امروز داشتیم که نکات شنیدنی و جذاب بسیاری در آن می‎توان یافت.
نقض حقوق بشر بهائیت از ادعا تا واقعیت

نقض حقوق بشر بهائیت از ادعا تا واقعیت

تعریف جوامع بین الملی از حقوق بشر چیست ؟ و آیا واقعا حق بهائیان در ایران نقض می شود . بررسی این مسأله در متنی کوتاه
بررسی روایت ام هانی در خصوص ولادت امام مهدی در آخرالزمان

بررسی روایت ام هانی در خصوص ولادت امام مهدی در آخرالزمان

بررسی ادعای ولادت مهدی موعود در آخرالزمان ، در روایت ام هانی با تاکید بر نقد ادعای بهائیت . نویسنده : محمد علی فلاح علی آباد ، با مشاوره استاد عزالدین رضا نژاد
دانلود کتاب قصص العلماء مرحوم تنکابنی

دانلود کتاب قصص العلماء مرحوم تنکابنی

قِصَصُ العُلَماء، مشهورترین اثر محمد بن سلیمان تنکابنی به زبان فارسی در شرح حال علماء و دانشمندان شیعه از قرن چهارم تا سیزدهم قمری. در این کتاب شرح حال ۱۵۳ تن از علمای شیعه آمده است
دانلود کتاب حق باقی ( پاسخ به کتاب استدلالیه میرزا نعیم )

دانلود کتاب حق باقی ( پاسخ به کتاب استدلالیه میرزا نعیم )

دانلود کتاب حق باقی پاسخ به کتاب استدلالیه میرزا نعیم بهائی نویسنده : اکبر بیرامی
اعتقاد بهاء الله پیرامون جعفر کذاب و ماجرای تولد امام عصر ( عجل الله تعالی فی فرجه )

اعتقاد بهاء الله پیرامون جعفر کذاب و ماجرای تولد امام عصر ( عجل الله تعالی فی فرجه )

بهاء الله با نادیده گرفتن روایات بیشمار در باب تولد امام عصر (عج) به دفاع از جعفر کذاب برخاسته . در متن حاضر به این ادعای پیامبر ساختگی بهائیان در لوح میرزا آقای افنان پرداخته می شود .
نیم نگاهی به ایام تسعه در بهائیت به مناسبت عید رضوان بهائیان

نیم نگاهی به ایام تسعه در بهائیت به مناسبت عید رضوان بهائیان

نیم نگاهی به 9 روز از سال که خداوند باید مطابق میل بهائیان سیل ، زلزله و نزول دیگر بلایای طبیعی را بر مردم ببخشد چرا که سازمانهای امدادی و متولیان حوادث غیر مترقبه شغلشان در این روز حرام است .
بهائیت و خوش خلقی بهائیان

بهائیت و خوش خلقی بهائیان

بنده با خیلی از بهائیان ارتباط داشتم برخی از اونها را دیدم که اهل دروغ نیستن . دارای زبان گفتاری بسیار لطیف و گیرا هستند . من هیچ دلیلی برای مبارزه علیه اونها نمی بینم .
چهره حقیقی بهائیت در اسناد ساواک

چهره حقیقی بهائیت در اسناد ساواک

اسلحه و مهمات بدست نوجوانان ما در اسرائیل ساخته می شود.این مسلمانان آخر بدست بهائیان از بین می روند و دنیای حضرت بهاء الله رونق می گیرد.این گزارش به تایید سه منبع مافوق در ساواک نیز رسیده است .
حادثه 22  آذر ماه شهرک سعدیه شیراز لکه ننگی بر دامان بهائیت

حادثه 22 آذر ماه شهرک سعدیه شیراز لکه ننگی بر دامان بهائیت

کشتار مسلمانان در محله سعدی شیراز در 22 آذر سال 1357 یعنی درست دو ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و تظاهرات اعتراضی بعدی آن، با هوشمندی رهبران دینی در شیراز به یک جنگ انحرافی منجر نشد
دانلود برنامه شعبده شوم جلسه پنجم

دانلود برنامه شعبده شوم جلسه پنجم

در برنامه پنجم شعبده شوم مطرح گردید : شیوه کار حسینعلی نوری مبتنی بر حذف رقبا از طریق ایجاد رعب و وحشت بود+دانلود فایل
دانلود برنامه شعبده شوم جلسه چهارم

دانلود برنامه شعبده شوم جلسه چهارم

رنامه« شعبده شوم» با موضوع« بررسی عقاید و دیدگاه‌های فرقه انحرافی بهائیت » با حضور حجت الاسلام علی رضا روزبهانی بروجردی و حجت الاسلام عبدالقادرهمایون از اساتید حوزه و دانشگاه از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش شد.
قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 بعدی

کتابشناسی بهائیت
1391/11/13 16:15

علت جمع آوری و سوزاندن کتاب کشف الغطاء

علت جمع آوری و سوزاندن کتاب کشف الغطاء
................................................................................
کتاب کشف الغطاء و علت سوزاندن آن :
سوال : چرا كتاب‌ «كشف‌ الغطاء» را جمع‌ كردند؟!‌

پاسخ : نقطه‌ الكاف‌ از مآخذ تاريخي‌ كهن‌ بابيه‌ است‌ كه‌ مشخصات‌ كامل‌ كتابشناسي‌ آن‌ از قرار زير است: نقطه‌ الكاف‌ در تاريخ‌ ظهور باب‌ و وقايع‌ هشت‌ سال‌ اول‌ از تاريخ‌ بابيه، حاجي‌ ميرزا جاني‌ كاشاني، به‌ سعي‌ و اهتمام‌ ادوارد براون، ليدن‌ 1328ق‌ / 1910م. مرحوم‌ استاد محيط‌ طباطبايي‌ البته‌ در انتساب‌ نسخهِ‌ يادشده‌ به‌ شخص‌ ميرزا جاني‌ كاشاني، تأملات‌ محققانه‌اي‌ داشت‌ و آن‌ را مربوط‌ به‌ فرد ديگري‌ از قدماي‌ بابيه‌ مي‌دانست. ر.ك، مقالات‌ ايشان‌ در ماهنامهِ‌ گوهر، نشريهِ‌ بنياد نيكوكاري‌ نورياني، تابستان‌ و پاييز 1355ش

و اما بهائيت‌ (به‌ رهبري‌ حسينعلي‌ بهاء و جانشينش عباس‌ افندي) روابط‌ با روسيه‌ را تا سالهاي‌ جنگ‌ جهاني‌ اول‌ ادامه‌ داد ولي‌ پس‌ از آن، به‌ علت‌ فروپاشي‌ امپراتوري‌ تزاري‌ (كه‌ بر اثر حملات آلمان‌ از خارج، و شورش ملت‌ روسيه‌ بر ضد استبداد تزار از داخل، صورت‌ گرفت) پيشواي‌ وقت‌ اين‌ فرقه (عباس‌ افندي) قبلهِ‌‌اش‌ را از پايتخت‌ تزار به‌ لندن‌ تغيير داد و آثار اين‌ چرخش‌ سياسي‌ نيز به‌ زودي‌ خود را نشان‌ داد. اعطاي‌ لقب‌ و نشان‌ از سوي لندن‌ به‌ عباس‌ افندي، و ثناگويي‌ رسمي‌ وي‌ از جرج پنجم، جلوهِ‌ بارز اين‌ چرخش‌ بود و جلوهِ‌ ديگر آن، اقدام‌ افندي‌ به‌ گردآوري‌ و محو جميع نسخه‌هاي‌ «كشف‌ الغطاء عن‌ حيل‌ الاعداء» (چاپ‌ تركستان‌ روسيه) بود كه‌ به‌ دستور خود افندي‌ و به‌ قلم‌ ميرزا ابوالفضل‌ گلپايگاني‌ (و چند تن‌ ديگر از مبلغان‌ شهير بهائي) در ردّ‌ كتاب‌ نقطه‌ الكاف  و مصحح‌ و مقدمه‌ نويس‌ آن: ادوارد براون‌ انگليسي، نوشته‌ شده‌ و در آن، تعريضاتي‌ به‌ سياست‌ انگليس صورت‌ گرفته‌ بود. ولي‌ چون‌ چاپ‌ كتاب‌ مزبور زماناً‌ «مصادف‌ بود با پيروزي‌ قشون‌ انگلستان‌ در حيفا، و قبول‌ اطاعت‌ و خدمتگزاري‌ جميع‌ بهائيان‌ نسبت‌ به‌ حكام‌ انگليسي در منطقهِ‌ زير نفوذ انگلستان، عباس‌ افندي‌ صلاح‌ نديد كه‌ كتاب‌ كشف‌ الغطاء با دارا بودن‌ چنان‌ مايه‌هاي‌ ضد انگليسي، و در حالي‌ كه‌ زد و بندهايي‌ صورت‌ پذيرفته‌ بود، انتشار يابد. از اين‌ روي‌ دستور داد پس‌ از جمع‌ آوري‌ دقيق، جميع‌ نسخه‌هاي‌ كشف‌ الغطاء را بسوزانند كه… [تنها] تعداد انگشت‌ شماري‌ از آن‌ در كتابخانه‌هاي‌ انگلستان‌ و فرانسه، و چند نسخه‌اي‌ در ايران، آن‌ هم‌ در كتابخانه‌هاي‌ خصوصي‌ و محرمانهِ‌ بهائيان، از اين‌ فرمان‌ جان‌ سالم‌ بدر بردند» . به‌ نوشتهِ‌ استاد محيط‌ طباطبايي: كشف‌ الغطاء به‌ دستور و نظارت‌ عبدالبهاء و به‌ دستياري‌ ميرزا ابوالفضل‌ گلپايگاني‌ و اديب‌ طالقاني‌ و نعيم‌ سدهي‌ و سمندر قزويني‌ و مهدي‌ گلپايگاني‌ (از فعالان‌ و مبلغان‌ بهائيت) در ردّ‌ مقدمهِ‌ فارسي‌ و انگليسي‌ و تاريخ‌ قديم‌ تازه چاپ‌ به‌ نام‌ نقطه‌ الكاف، از سال‌ 1330 تا 1334 ق‌ تنظيم‌ و تدوين‌ و در عشق‌آباد روسيه‌ به‌ چاپ‌ رسيده‌ و آمادهِ‌ انتشار شد. اما «سقوط‌ فلسطين‌ به‌ دست‌ انگليسيها و پيدايش‌ مصالح‌ تازه‌اي‌ كه‌ براثر انقلاب‌ روسيه‌ قوّت‌ جانب‌ گرفته‌ بود سبب‌ شد كه‌ هزاران‌ نسخهِ‌ آمادهِ‌ انتشار از آن‌ به‌ آتش‌ نابود گردد» . ‌تلقي‌ و تحليل‌ شاهدان‌ عيني‌ مطلع‌ (همچون‌ عبدالحسين‌ آيتي‌ و فضل‌ الله‌ صبحي، مبلغان‌ مستبصر بهائي) نيز از علت‌ جمع‌ آوري‌ نسخ‌ كشف‌ الغطاء، همين است.

خوب هست در پایان ذکر این نکته لازم و ضروری است که مهمترین ادعای باب که ادعای هیچی گری و توبه از هر ادعایی می باشد مخصوصا ادعای نیابت حضرت حجت در این کتاب صفحه 204 ذکر گردیده شده است و متن کامل توبه نامه در کتاب کشف الغطاء آورده شده است .
 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :

برچسب ها :