هر روز با یک پیام در :

شبکه حقیقت بهائیت را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید . 

حقیقت بهائیت در ایتا : 
eitaa.com/baharoom

حقیقت بهائیت در سروش : 
sapp.ir/baharoom

حقیقت بهائیت در اینستاگرام :
instagram.com/baharoom1

حقیقت بهائیت در آپارات :
aparat.com/bahai

حقیقت بهائیت در تلگرام : 
telegram.me/baharoom
کوتاه از متون بهائی
بهاء الله (پیامبر ساختگی بهائیت) در مقام تمجید از یکی از یارانش مینویسد: 
لولاه ما استوی الله علی عرش الصمدانیته و ما علی کرسی الوحدانیته.
اگر ملا حسین بشرویه ای نبود خدا بر عرش  بی نیازی و بر کرسی وحدانیت مستقر و تثبیت نمی شد.

و اینچنین است حکایت خداوندی که وحدانیت و بی نیازی خود را نیازمند یک بشر است 
در الهیات بهائی

ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
ثبت نام در سامانه
آمار مراجعات
مهمان :  1
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  117
دیروز :  702
کل مشاهده :  3400939
تشرف یک بهائی دیگر به آغوش اسلام

تشرف یک بهائی دیگر به آغوش اسلام

یک بهائی امروز در استان البرز بعد از تحقیق و پژوهش پیرامون اسلام و عقاید شیعیان ، از بهائیت اعلام برائت کرد.
آدرس شبکه حقیقت بهائیت در پیام رسان سروش

آدرس شبکه حقیقت بهائیت در پیام رسان سروش

با توجه به اختلالات پیش آمده در کانال تلگرامی حقیقت بهائیت ، تا اطلاع ثانوی می توانید اخبار و نوشته های ما را در پیام رسان سروش دنبال نمایید . آدرس : http://sapp.ir/baharoom
ثبت نام چهارمین دوره مجازی نقد بهائیت

ثبت نام چهارمین دوره مجازی نقد بهائیت

اداره کل همکاری های تبلیغی و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه برگزار می‏کند: ویژه طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور ( برادران و خواهران ) به صورت مجازی
حمله مرتضی اسماعیل پور به بت‌کلیا ، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی

حمله مرتضی اسماعیل پور به بت‌کلیا ، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی

نمی‌دانم آن نماینده چطور به خود اجازه داده است که شهروندان بهایی که به تنهایی نزدیک به ۳۰۰ هزار هستند را فراموش کند و یا یهودیان و یا دراویش و یا مندایی ها و یا زرتشتی ها و…
مستند بی بها کاری از مرکز پژوهش های صدا و سیما

مستند بی بها کاری از مرکز پژوهش های صدا و سیما

مستند بی بها به تهیه کنندگی حسین اسدی زاده و کارگردانی جواد یغموری در واحد تولید اداره کل پژوهشهای اسلامی رسانه به ثمر رسیده و در حال حاضر آماده پخش از یکی از شبکه های سراسری است.
پلمپ منزل میرزا عباس ( پدر حسینعلی نوری بهاء الله )

پلمپ منزل میرزا عباس ( پدر حسینعلی نوری بهاء الله )

منزل حسینعلی نوری (بهاء) پیامبر ساختگی فرقه بهائیت، صبح یک‌شنبه (12 اردیبهشت 95 ه‍.ش) به دستور مرجع قضائی پلمپ شد.
ثبت نام دوره مجازی نقد بهائیت ، وهابیت و زرتشت

ثبت نام دوره مجازی نقد بهائیت ، وهابیت و زرتشت

اداره کل فرق و ادیان معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه‌های علمیه، از علاقه‌مندان برای شرکت در دوره جدید آشنایی و نقد و بررسی، بهائیت، وهابیت، و زرتشت نام‌نویسی می‌کند.
دیدار فائزه هاشمی از فریبا کمال آبادی به روایتی دیگر

دیدار فائزه هاشمی از فریبا کمال آبادی به روایتی دیگر

ماهیت این نوشتار سیاسی نیست . آنچه در ادامه می آید نه در جهت چشم پوشی و دفاع از خانواده هاشمی رفسنجانی و عمل شرم آور فائزه است و نه در راستای هر نوع برداشت سیاسی . این یک نوشتار اعتقادی است
وقتی از قم تا الازهر بهائیت را به رسمیت نمی شناسد اما فائزه هاشمی رفسنجانی همسو با بهائیت

وقتی از قم تا الازهر بهائیت را به رسمیت نمی شناسد اما فائزه هاشمی رفسنجانی همسو با بهائیت

آقای هاشمی رفسنجانی آیا شما نمی‌دانید که بهاییت یک فرقه ضاله است که به پشتوانه انگلیس خبیث شکل گرفته است؟ چطور اجازه می‌دهید در خانواده شما از بهائیت دفاع شود؟ خدای بهاییت کیست؟ کدام پیامبری این دین را برای بشریت آورده است؟
حسینعلی نوری : بهشت دیدن من است و جهنم نفس تو است

حسینعلی نوری : بهشت دیدن من است و جهنم نفس تو است

استاد علیرضا روزبهانی در برنامه شعبده شوم : رهبران بهائیت به دنیای ناچیز خود نگاه می‌کنند و برای اینکه خود را در قامت دین معرفی کنند ،تلاش کرده اند که اشاراتی به دنیای پس از مرگ داشته باشند.
قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی

  • وبسایت حقیقت بهائیت با همت جمعی از دوستان محقق تشکیل گردید تا مکانی آرام و به دور از تعصبات بر پایه علم و عقل فراهم آورد و بتواند تحری حقیقی حقیقت را بر طالبان آن عرضه نماید . امید آنکه دوستان ، یاری بخش ما در این سایت گردند
  • وبسایت حقیقت بهائیت کاملا مستقل بوده و زیر نظر هیچ ارگان ، نهاد ، موسسه و یا انجمن خاصی اداره نمی شود
تلویزیون آنتی بهائی
المهدیون دات آی آر
لوگوی جریان مدعی یمانی

اخیرا اشخاصی به تبلیغ یکی از جریان های مدعی مهدویت به نام احمد الحسن یمانی در برخی مناطق مشغول شده اند .
لذا سایت المهدیون دات آی آر در صدد پاسخ به سوالاتی در این زمینه می باشد :
ـــ جریان المهدیون چیست؟
ـــ احمد الحسن کیست؟
ـــ چه سابقه ای دارد ؟
ـــ ادعاها و مطالب او چیست؟
ـــ این جریان از کجا آب می خورد و وابسته به کجاست؟
ـــ عملکرد آنها چه بوده است؟
ـــ تکلیف مومنین در برابر اینگونه جریانات چیست؟

http://almahdyoon.ir
سال۱۳۹۹ سال جهش تولید
تازه ترین مقالات
1391/09/16 18:59

بهائیت از میرزا آقا خان نوری تا شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر

بهائیت از میرزا آقا خان نوری تا شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر
............................................................

میرزا آقا خان نوری و اسرار محرمانه  

نویسنده : طاهره شکوهي

ميرزا نصرالله خان نوري معروف به ميرزا آقاخان ملقب به اعتمادالدوله يکي از رجال دوره قاجار فرزند ميرزا اسدالله خان نوري در سال 1222 ق متولد شد. مدت سي و سه سال (1242 ـ 1275 ق) در دربار سه تن از پادشاهان (فتحعلي شاه، محمد شاه، ناصرالدين شاه) مشاغل و مناصبي چون وزارت لشکر (وزارت جنگ) و صدراعظمي را عهده دار بود. در سال 1243 ق با سمت لشکر نويسي وارد خدمت دربار فتحعلي شاه گرديد. چون جواني باهوش، موقع شناس و چرب زبان بود به تدريج در دربار ترقي کرد و به لشکر نويس باشي ارتقا پيدا نمود. در زمان محمد شاه همچنان سمت خود را حفظ نمود و از آنجا که به مقام خود اهميت مي‌داد عنوان لشکر نويس باشي را به وزارت لشکر تبديل نمود. 1

سفارت انگليس از اواسط سلطنت محمد شاه با عده‌اي از درباريان و دولتمردان تماس نزديک برقرار کرد و سعي داشت عواملي براي نفوذ در دستگاه حکومت جمع آوري نمايد يکي از اين عوامل ميرزا آقا خان نوري بود که در مدت کوتاهي جزء عمال انگليسيها در ايران درآمد و حتي تابعيت انگلستان را نيز پذيرفت. وي از دوران محمد شاه تحريکات خود را براي به دست آوردن صدارت آغاز کرد و براي رسيدن به هدف، خود را در حلقه دوستان و ياران مهدعليا (همسر محمد شاه) قرار داد و واسطه بين او و سفارت انگليس شد.

رابطه مهدعليا با ميرزا به تدريج تا آنجا کشيده شد که هر چه در اندرون شاه مي‌گذشت مهدعليا به آقاخان اطلاع مي‌داد و او نيز ماجرا را به اطلاع سفارت انگليس مي‌رساند. چنانچه  در اسناد وزارت خارجه انگليس آمده، ميرزا اسرار محرمانه دولتي را اعم از آنچه مربوط به امور داخلي و تصميمات مملکتي بود و يا مذاکرات فيمابين شاه و صدراعظم و ساير سفرا را به وزير مختار انگليس گزارش مي‌داد.

آقاخان به دليل اينکه فردي جاه طلب بود و به مقام و شغل وزارت جنگ قانع نبود به تحرکات و دسايس عليه حاج ميرزا آقاسي (صدراعظم) دامن مي‌زد و از آنجايي که صدراعظم از توطئه‌هاي او آگاه بود در يکي از شبها هنگام خروج از سفارت انگليس دستگير و با کسب اجازه از شاه به کاشان تبعيد شد. پس از مرگ محمدشاه و عزل آقاسي از صدرات، ميرزا نصرالله از کاشان به تهران آمد، ولي چون مورد مؤاخذه امير کبير صدراعظم ناصرالدين شاه قرار گرفت و امر صدراعظم به بازگشت وي بود لذا به سفارت انگليس رفت و خود را در پناه سفارت جاي داد. کاردار سفارت نيز طي تماس با مهدعليا او را واسطه قرار داد تا اجازه اقامت او را در تهران بگيرد. وساطت کاردار و صاحب منصبان سفارت نتيجه مثبت داشت و مهدعليا دستور داد ميرزا را از سفارت به قصر بازگردانند.

حمايت جدي سفارت از نوري سبب ‌شد تا شاه و امير کبير نتوانند او را از تهران طرد کنند و يا موجبات قطع ارتباط او و سفارت را فراهم آورند. به طوري که وقتي کار جاسوسي آقاخان بالا گرفت ميرزا تقي خان در صدد برآمد او را مجازات و تبعيد نمايد. اين بار نيز وزير مختار انگليس رسمي و به طور علني به ياري وي شتافت و با ارائه سند رسمي تحت الحمايگي و تابعيت انگلستان او را از زندان و تبعيد نجات داد.

در دوران ناصرالدين شاه توطئه‌هاي ميرزا شدت يافت و سرانجام دسيسه‌هاي وي با همدستي مهد عليا و حمايت همه جانبه دولت انگلستان به نتيجه رسيد و روز 25 محرم 1268 ق ميرزا تقي خان امير کبير از صدارت عزل گرديد و آقا خان نوري به جاي وي منصوب شد.2 پس از استقرار تلاش خود را براي از بين بردن اميرکبير به کار گرفت و خيلي زود آن را به مرحله اجرا درآورد. آنگاه دست به تغييرات وسيعي در سطح مملکت زد و تمام مشاغل و مناصب مهم مملکتي را به فرزندان و بستگان خود اختصاص داد و غالباً شاه را به عيش و لهو و لعب ترغيب مي‌کرد.

از نتايج از ميان بردن امير کبير و روي کار آمدن نوري ابتدا موافقتنامه 1269 ق/ 1853م بود که مشاراليه با نايب سرهنگ يوستين شيل وزير مختار انگلستان در دربار ايران بست و قبول کرد که دولت ايران از حق قشونکشي به هرات ممنوع باشد و در سال 1273 ق با تباني قبلي با دولت انگلستان جنگ انگلستان و ايران را راه انداخت، بدين ترتيب که بدون مطالعه و پيش بينيهاي لازم در اواخر 1272 ق به هرات لشکر کشيد و آنجا را در اوايل 1273ق تسخير نمود. بعد از آن انگلستان به ايران اعلام جنگ داد و بسياري از بنادر و جزاير ايران را تصرف کرد و قشون ايران بدون هيچ گونه مقاومت جدي در همه جا شکست خورد.

پس از شکست در تمام جبهه‌ها معاهده ننگين پاريس 1273 ق/1856 را به امضا رساند. به موجب اين معاهده قسمت زيادي منجمله هرات از ايران جدا شد و دولت ايران به نمايندگي صدراعظم خيانتکار خويش از تمام حقوق حقه خود به موجب معاهده مزبور به کلي صرفنظر نمود.

دوران صدارت اعتمادالدوله براي انگلستان دوره پيشرفت و تحکيم نفوذ سياسي، نظامي و اقتصادي بود. و از آنجا که حداکثر استفاده را از او کرده بودند و ديگر به وجود او احتياجي نداشتند دست از حمايت وي کشيدند و از طرف ديگر مخالفان سرسخت او توانستند شاه را راضي به برکناري او نمايند.3 سرانجام پس از هفت سال صدراعظمي در 1275ق از صدارت عزل شد و مدت شش سال در تبعيد (يزد، اصفهان، قم) به سر برد و عاقبت در 1281 ق در سن پنجاه و نه سالگي در قم وفات کرد. جنازه اش را به کربلا بردند و در مسجد شيخ العراقين دفن نمودند.4
________________________________

1. مهدي بامداد، شرح حال رجال ايران در قرن 12، 13 و 14 هجري، ج4، تهران: زورا، 1347، ص 363ـ 364.

2. اسماعيل رائين، حقوق بگيران انگليس در ايران، [بي جا: بي نا]، 1347، ص 250ـ 255.

3. مهدي بامداد، ج4، ص 373، 368ـ 369.  

4. اسماعيل رائين، ص 280.
 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :

نویسنده : چرا بهائی نیستم تاریخ : 1391/09/26 12:18

از فضائل امیر کبیر همین بس که بهائیان او را دشمن خود خوانده و آن بزرگوار با کشتن علی محمد باب صفحه تاریکی بر تاریخ بهائیان گذاشته است.

پاسخ
نویسنده : تقی تاریخ : 1391/12/06 12:19

علیرغم اینکه نوری وپسران وبرادرش برای ظاهرسازی یکی دو تن از مجانین بابی در غائله بابی کشی بضرب شمشیر از سر اجبار کشتند.دیوانه های افسون شده با تن نیمه جان رقاصی وترانه خوانی میکردند.که به امید زنده شدن پس از 19روز به درک میرفتند.درهمین ایام میرزاآقاخان برادران نوری یعنی صبح ازل بهاالله وبرادردیگر رادر خانه برادرش که خاطرم هست در شمیران بوده مخفی میکند.همینها بهائیت و بابی ازلی که دسته اول برای گسترش درعین موذیانه ترین ترفندهابا سران قدرت-ثروت حاکمان جهان واکثرا یهود بطور نقش درجه دوم درپس پرده افساد میکنند مدعی عدم دخالت در سیاستند.ازلیها رادیکالیسم فوق العاده ای دارندو در مشروطه بعنوان تئورسین انحراف ایجاد کردند مثل ملک المتکلمین(میرزا نصرا... بهشتی) ومیرزایوسف صور اسرافیل و..ومنظورم این است که آقاخان نوری واعوانش همانوقت بابی بوده اند.دوم اینکه من الان حضورذهن کامل ندارم ولی محققین میزان آنهارا درقبل از انقلاب درشهرقم صفراعلام میکنند.ولی در اسنادساواک درسال 48 سراغ باغ اویسی جهت عشرت وفساد برای حضرات بوده وسوءاستفاده جنسی بچه مسلمانها غیرت آن سرهنگ/نفوذ قطعی در حوزهها/کاشان ازبهایی نشینهای پرجمعیت است و چون معمولیهایشان دنبال دردسر نمیگشتند در روستای خوش آب وهوای فردو که زادگاه اویسی هاست و مردمش از جهات مختلف رفاه ورشد بسیار بیش از حدی یافتند ومن چندنفرشان را می شناسم که با اعوجاجات متناقض بجه مسلمانهای قم رانسبت به تشرع خودمطمئن وخودمانی شده وبا کوچکترین خطای سهوی او چنان کینه جویانه او را بی اعتبار میکنند که بچه مسلمان بین آبرو وافشای او درمی ماندمثل زنی که مسئول اورژانس یکی ازبیمارستانهای قم شده که رده بالاترش هم بیشتر ضوضا میکند ولی شبکه بهاییت آن بیمارستان را باچپاول پول خیریه به سرکردگی مسلمانها رسانده است .../در سوءقصد به ناصرالدین شاه میرزاابوالفتح قمی حاضر وشلیک کرد.او مسئول کتابخانه حرم فاطمه معصومه س بود که تولیت حرم هم بابی بود واورامدتی مخفی کرد و چه بسیار کد دیگر که حضورذهن ندارم.تابعد.

پاسخ
نویسنده : تقی تاریخ : 1391/12/06 12:19

علیرغم اینکه نوری وپسران وبرادرش برای ظاهرسازی یکی دو تن از مجانین بابی در غائله بابی کشی بضرب شمشیر از سر اجبار کشتند.دیوانه های افسون شده با تن نیمه جان رقاصی وترانه خوانی میکردند.که به امید زنده شدن پس از 19روز به درک میرفتند.درهمین ایام میرزاآقاخان برادران نوری یعنی صبح ازل بهاالله وبرادردیگر رادر خانه برادرش که خاطرم هست در شمیران بوده مخفی میکند.همینها بهائیت و بابی ازلی که دسته اول برای گسترش درعین موذیانه ترین ترفندهابا سران قدرت-ثروت حاکمان جهان واکثرا یهود بطور نقش درجه دوم درپس پرده افساد میکنند مدعی عدم دخالت در سیاستند.ازلیها رادیکالیسم فوق العاده ای دارندو در مشروطه بعنوان تئورسین انحراف ایجاد کردند مثل ملک المتکلمین(میرزا نصرا... بهشتی) ومیرزایوسف صور اسرافیل و..ومنظورم این است که آقاخان نوری واعوانش همانوقت بابی بوده اند.دوم اینکه من الان حضورذهن کامل ندارم ولی محققین میزان آنهارا درقبل از انقلاب درشهرقم صفراعلام میکنند.ولی در اسنادساواک درسال 48 سراغ باغ اویسی جهت عشرت وفساد برای حضرات بوده وسوءاستفاده جنسی بچه مسلمانها غیرت آن سرهنگ/نفوذ قطعی در حوزهها/کاشان ازبهایی نشینهای پرجمعیت است و چون معمولیهایشان دنبال دردسر نمیگشتند در روستای خوش آب وهوای فردو که زادگاه اویسی هاست و مردمش از جهات مختلف رفاه ورشد بسیار بیش از حدی یافتند ومن چندنفرشان را می شناسم که با اعوجاجات متناقض بجه مسلمانهای قم رانسبت به تشرع خودمطمئن وخودمانی شده وبا کوچکترین خطای سهوی او چنان کینه جویانه او را بی اعتبار میکنند که بچه مسلمان بین آبرو وافشای او درمی ماندمثل زنی که مسئول اورژانس یکی ازبیمارستانهای قم شده که رده بالاترش هم بیشتر ضوضا میکند ولی شبکه بهاییت آن بیمارستان را باچپاول پول خیریه به سرکردگی مسلمانها رسانده است .../در سوءقصد به ناصرالدین شاه میرزاابوالفتح قمی حاضر وشلیک کرد.او مسئول کتابخانه حرم فاطمه معصومه س بود که تولیت حرم هم بابی بود واورامدتی مخفی کرد و چه بسیار کد دیگر که حضورذهن ندارم.تابعد.

پاسخ
برچسب ها : 
گالری تصاویر