وبلاگستان
1393/05/19 12:01

عطاء الله قادری در گفت و گو با دیده بان : نقش بهائیان در تحولات اخیر غزه

عطاء الله قادری در گفت و گو با دیده بان : نقش بهائیان در تحولات اخیر غزه
.............................................................................................

عطاءالله قادری که پیش از مسلمان شدن نماینده تام‌الاختیار تشکیلات بهائیت در غرب کشور بوده است در خصوص تحولات اخیر غزه و نقش بهائیان نکاتی را به خبرنگار دیده‌بان گفت.

به گزارش مؤسسه راهبردی دیده‌بان در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و نسل‌کشی بی‌رحمانه صهیونیست‌ها و نیز حمایت بهائیان از این رژیم غاصب سفاک، گفتگویی ترتیب دادیم با عطاء الله قادری یکی از متبریان فرقه ضاله بهائیت و نکات جال توجهی از رابطه تنگاتنگ آنها را بیان نمود. متن مصاحبه به شرح زیر است:
دیده‌بان: روابط بهائیت با اسرائیل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در جواب شما باید عرض کنم اسرائیل درواقع به این صورت کنونی نبوده و جزئی از خاک عثمانی بوده است درگذشته در این منطقه افراد دست‌نشانده‌ای حکومت می‌کردند تا اینکه در دوران ناصرالدین‌شاه بهاییان تحت سیاست خاصی از ایران به فلسطین رفته و سکونت کنند. با چراغ سبزی که دولت انگلیس به بهاییان نشان می‌دهد بهاییان تلاش می‌کنند در مناطق خوش آب‌وهوا اسکان یابند و در مناطق امروزی اشغال‌شده توسط اسرائیل مهاجرت کردند آنها در منطقه حیفا شروع به ساختن اماکن مقدسه خودشان کردند آنها ادعا می‌کنند برخی از بهائیان را که در 60 سال قبل از دنیا رفته‌اند را در خاک حیفا انتقال داده و در آنجا دفن کرده‌اند.

در مقابل حمایت انگلیس از بهاییت، بهائیان هم کمک‌ زیادی برای تشکیل اسرائیل به انگلستان کردند. به کمک حکومت قیم بریتانیا در فلسطین بهاییان توانستند بهترین زمین‌ها در منطقه فلسطین را به دست آورند عباس افندی به‌عنوان سرکرده بهاییان در اقدامی هماهنگ شده آذوقه انسانی و علوفه دامی را انبار کرد. قشون انگلستان در درگیری با عثمانی‌ها دچار مشکلات می‌شود نیروها با کمبود شدید اغذیه و علوفه مواجه می‌شوند عبدالبهاء به‌عنوان مهره انگلستان نقش خود را نشان داده و آذوقه‌ای که برای قشون انگلستان از قبل مهیا کرده بود در زمان ورود آن‌ها تحویل داد نیروی انسانی قشون انگلستان و اسب‌های آن‌ها تأمین غذایی می‌شوند این کار بسیار موردپسند انگلستان قرارگرفته و منجر به اعطاء بالاترین لقب انگلیس لقب «سر» به عبدالبهاء می‌شود.
 
این مسئله سندی برای نشان دادن آلت دست بودن بهاییت برای انگلیس است چرا که این کشور در به وجود آوردن بهاییت نقش زیادی داشت. بهاییت در ابتدای تشکیل اسرائیل در خدمت بوده و در کنار انگلیس قرار داشت همین امروز هم اماکن مقدسه بهاییت در اسرائیل وجود دارد. تمامی وجوهات شرعی که توسط بهاییان از سراسر دنیا جمع می‌شود به‌نوعی در دست دولت غاصب اسرائیل قرار می‌گیرد. درعین‌حال اسرائیل ازجاسوسی افراد بهایی در سراسر دنیا استفاده می‌نماید. در مورد سفرهای به‌اصطلاح زیارتی به حیفا و هزینه‌های مالی سفر، اسرائیل سرمایه زیادی را کسب می‌کند.

دیده‌بان: منابع مالی چگونه سر از بهائیت در می‌آورد؟
به‌عنوان ‌مثال زمانی که بهاییان می‌خواستند تشکیلات خود را بنا کنند و کوه کرمل را بخرند تشکیلات بهایی همه بار مالی را به عهده ایرانیان قرار داده بود و دلیل هم این بود که می‌گفتند هنوز جوامع بین‌المللی در آن سطحی نیستند که ما به آن‌ها زکات یا خمس یا وجوهات شرعی دیگر را ببندیم شاید پشیمان شده و از بهاییت خارج شوند کمک‌های کشورهای غربی هم تا اندازه خاصی بود. سیاست بر این بود که از خود بهاییان هزینه‌ها تأمین شود تنها بهاییان ایران می‌بایست هزینه‌ها را تأمین کنند.
 
طرف حتی به نان شب هم محتاج بود ولی باید از درآمد خود مقداری را به تشکیلات بهائیت می‌داد. در زمان حاکمیت طاغوت این پول به‌راحتی به اسرائیل فرستاده می‌شد بعدها هم الحمدالله با ورود علماء این مسیر بسته شد. اما هنوز از طریق شرکت‌ها و از طریق کشورهای همسایه پول‌ها ارسال می‌شود.
شیوه جمع‌آوری به این نحو است که پاکت‌های خاصی را در بین بهاییان ایران تقسیم می‌نمایند و هر بهایی وجوهات خود را به‌صورت دیه یا وجوه شرعی و سالیانه در آن پاکت قرار می‌دهند و درنهایت پاکت را جمع می‌کنند. بدون اینکه به مردم اطلاع‌رسانی شود چه مبلغی جمع‌آوری‌شده است هیچ‌کسی حق ندارد سؤال ندارد این وجوهات چقدر، در کجا و در چه راهی صرف می‌شود. فقط جامعه بهاییت آن‌ها را جمع می‌کند و به اسرائیل می‌فرستند.

دیده‌بان: پیوند بهاییت با صهیونیست را در حال حاضر چگونه ارزیابی می‌کنید؟
اگر کتب عقاید بهاییت را مطالعه بفرمائید هماهنگی دررسیدن به اهداف خاصی را مشاهده می‌کنید اهداف صهیونیستی هماهنگی و رابطه زیادی با نوشته‌های رهبران بهاییت دارند اگر خواننده کمی با انصاف باشد کاملاً به این موضوع پی می‌برد این دو موضوع از یکدیگر جدا نمی‌شود بهاییت یا اسرائیل هرکدام که نیاز به کمکی داشته دیگری به او کمک کرده و با یکدیگر همکاری داشته‌اند.

سازمان‌های مختلف بهایی در خدمت اسرائیل بوده‌اند و از طریق جاسوسی و مظلوم‌نمایی جلب حمایت کنند سعی کردند از این مظلوم‌نمایی برای راه‌اندازی اسرائیل استفاده نمایند درواقع شیوه تشکیل اسرائیل مانند همین شیوه تشکیل بهاییت است. هنوز هم در سازمان‌های بین‌المللی سعی دارند سمبل جوامع اسلامی محکوم شود امروز نماد و سمبل جوامع اسلامی در مقاومت و کشور اسلامی ایران خلاصه‌شده است نقش آنها این است که به دروغ در مجامع بین‌المللی مظلوم‌نمائی کنند و در مقابل هم حمایت تبلیغی داشته باشند البته حمایت‌های مالی هم در سر جای خودش است.

اهدافی که بهاییت دنبال می‌کند یا اهدافی که اسرائیل و صهیونیست بین‌الملل دنبال می‌کند همانند فراماسونری است این‌ها اهداف خاصی را دنبال می‌کنند این اهداف مشترک است بهائیان در هرکجا که لازم باشد جاناً، لساناً در خدمت هستند طبیعی است کسانی که در رأس کار هستند می‌دانند چه‌کاری انجام می‌دهند 98% بهاییان زیردست هستند اگر از آن‌ها بپرسید اسرائیل را از روی نقشه به شما نشان دهند شاید نتوانند این‌ها آلت دست قرار داده‌شده‌اند. همیشه شعار بهاییان این است که اگر امروز مویی از اسرائیل کم شود اماکن مقدس ما هم نابود می‌شوند.

تلاش بهاییان برای پابرجا بودن اسرائیل است می‌گویند اگر اسرائیل پابرجا نباشد ما خودمان از بین می‌رویم و سرنوشت ما با اسرائیل باهم درآمیخته شده است. چنین طرز تفکری دارند. کسانی که از ایران به انگلیس رفته‌اند و در شبکه‌های من و تو و بی‌بی‌سی کار می‌کنند می‌دانید رئیس بخش بی‌بی‌سی فارسی بهایی است آنها همه همین تفکر را دارند یکی از شروط ورود افراد در این شبکه‌ها حداقل داشتن تفکر بهایی است اینکه افکار آن‌ها مانند بهاییان باشد. مثل همان مثال آمریکائی که به هر نحوی دوست‌داری غذا بخور و به هر نحوی دوست داری فکر کن ولی آمریکایی فکر کن.

دیده‌بان: به نظر شما چه رابطه ای بین جنایات غزه و حمایت بهاییان از اسرائیل وجود دارد؟
همان‌طور که بهاییت در تشکیل اسرائیل نقش داشته است همین‌طور بهاییت امروز در ثبات اسرائیل دخیل است درصد زیادی از وجوهات جمع‌آوری‌شده بهاییان طی 170 سال گذشته از ایران و کشورهای دیگر صرف هزینه‌های زمینه‌سازی تشکیل اسرائیل شد که شاهد چنین جنایات جنگی در شجاعیه و غزه شده است حمایت‌هایی که از طریق فرقه بهاییت در کشورهای مختلف صورت گرفته باعث شد اسرائیل چنان جسور شود به‌طوری‌که امروز اسرائیل از سلاح‌های غیرمتعارف استفاده می‌کند به‌طوری‌که رئیس محفل ملی ایران بارها اعلام نموده وجود ما وابسته به وجود اسرائیل است و اگر اسرائیل نباشد ما هم وجود نخواهیم داشت. به‌طورکلی تشکیلات بهاییت بهاییان را در هر وضعیتی که هستند به دفاع از اسرائیل دعوت می‌کنند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :

نویسنده : اسدی یک بهایی سابق تاریخ : 1393/05/31 14:32

پیروی و ادامه راه این شیاطین مختص ساده لوحان بیچاره است و من از ان دسته نبودم که بتوانم در مقابل این خریتها خوش خدمتی از خود نشان دهم و خدارا شکر تصمیم به بازگشت و توبه گرفتم.خدا خودش همه مان را به راه راست هدایت کنه.

پاسخ
نویسنده : م.ثابتی تاریخ : 1394/02/18 14:22

مثل سگ دروغ می گویید.

پاسخ
نویسنده : ادب از که آموختی از بی ادبان تاریخ : 1394/04/08 16:41

چه خوب که این نظرو خوندم و کلی ادب آموختم نیشخند

پاسخ
نویسنده : 1 تاریخ : 1396/05/28 19:10

جناب قادری در سراسر گفتارتان از ابتدا تا انتها دقت کرده ایدکه صرفا الفاضی بدون ارائه شواهد ومنطقی وصرفامثل شخصی که از ناراحتی هر چه به دهنش می آید میگوید خاک را به آب گره میزند وغرب را به شرق وآسمان را به ریسمان . بزرگان بهایی در سالها قبل از وجود اسراییل در زمان اقتدار دولت قاجار وتسلط کشور عثمانی برتقریباسراسرخاورمیانه غیر از ایران بر اثر خصومت وعداوت دو دولت ایران قجری ودولت عثمانی به زور به حبس وتبعید به این منطقه درغربت تحت نظر قرار گرفتند شما میتوانید ازادانه هر دینی را که دوست دارید ومیطلبید انتخاب کنید ولی به شعور مخاطبینتان توهین نکنید وهرچه به ذهن میرسد نمیتوان بدون دلیل بر زبان راند هرچندکسی چیزی نگوید وبه شما لبخند بزنند

پاسخ
برچسب ها : 
ثبت سایت و وبلاگ های مذهبی
عنوان سایت * 
 ( کامل وارد شود) 
آدرس سایت *  ( url خود را وارد نمایید ) 
توضیح مختصر سایت *  
موضوع سایت ( یکی را انتخاب نمایید ) 
ارسال لوگو ( اختیاری ) یک تصویر متناسب با وبسایت شما